Łączna liczba wyświetleń

piątek, 4 listopada 2016

Lekcja otwarta z języka angielskiego w kl. IV B

      3 XI 2016 r. (czwartek) III grupa klasy IV B uczestniczyła w lekcji otwartej z języka angielskiego. 
          Przed wejściem do sali każdy losował numerek i siadaliśmy przy wyznaczonych stolikach. W czasie lekcji oglądaliśmy krótki filmik oraz omawialiśmy tradycję święta Halloween. Na koniec zagraliśmy w grę, która polegała na tym, iż podawało się do wybranej osoby kłębek nici, tworząc jednocześnie pajęczynę. Ten, kto otrzymał motek mówił słowo związane ze świętem Halloween. Bardzo pomysłowa gra, taka halloweenowa!
          Bardzo nam miło, że wybrała Pani naszą grupę. Serdecznie dziękujemy!

Martyna G. kl. IV BDziś na lekcji języka angielskiego poznawaliśmy angielskie tradycje związane z Halloween. Była to nietypowa lekcja, ponieważ ,,otwarta'', tzn. byli na niej obecni inni nauczyciele. Najbardziej podobało mi się, jak oglądaliśmy film. Były w nim pokazane omawiane tradycje. Bardzo lubię takie lekcje. 

Oliwka D. kl. IV BDzisiaj podczas lekcji angielskiego odbyła się lekcja otwarta. Pani Justyna przygotowała dla nas temat o nazwie ,,Happy Halloween". Podczas zajęć uczyliśmy się o tradycjach związanych z obchodzeniem tego święta w Wielkiej Brytanii. Nauczyliśmy się nazw rzeczy związanych z Halloween. 
Podczas jednego z zadań dostaliśmy karteczki ze zdaniami, które musieliśmy poukładać w kolejności wydarzeń przedstawionych w filmie. Wylosowane osoby dostały łapki na muchy i uderzały w rysunki, których nazwy wypowiadała inna osoba. 
Ta lekcja bardzo mi się podobała i cieszę się, że mogłem w niej uczestniczyć. 

Oliwier P. kl. IV B3.11.2016 w klasie IV B na lekcji angielskiego odbyła się lekcja otwarta. Przyszli na nią różni nauczyciele, aby obserwować jej przebieg. Na lekcji mieliśmy dwa cele:  poznanie słówek związanych z „Halloween”, oczywiście w języku angielskim, oraz obejrzenie krótkiego filmu o tym święcie. 
Lekcja była prowadzona przez Panią Justynę. Na zajęciach poznaliśmy wiele nowych słów i dowiedzieliśmy się więcej o „Halloween”, graliśmy w ciekawe gry np.: w zbijanie z tablicy odpowiednich obrazków wyczytanych przez inną osobę, czy układanie w odpowiedniej kolejności zdań wypowiedzianych w filmie.
Lekcja bardzo mi się podobała, oby w roku szkolnym było takich jak najwięcej.

Szymon J. kl. IV BBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza