Łączna liczba wyświetleń

sobota, 12 listopada 2016

11 listopada - Koncert Patriotyczny

 

fot. Patrycja B. kl. IV a

W dniu 9 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 16 imienia Tadeusza Kościuszki w Białymstoku odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości.
       Wszystkie klasy IV- VI zgromadziły się w sali gimnastycznej, gdzie przygotowano apel związany ze świętem. W czasie tej uroczystości uczniowie poszczególnych klas mieli zaśpiewać różne piosenki patriotyczne i żołnierskie, takie jak: „Wojenko, wojenko”, „Legiony”, „Szara piechota”.
         Pod koniec nasi nauczyciele rozdawali wyróżnienia dla klas V, a potem wręczali podziękowania dla  nauczycieli, którzy organizowali ten apel.   

Jan M. kl. IV a


   
      9.11.2016 r. około godziny 10:45 rozpoczął się apel z okazji 98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Wzięły w nim udział klasy 4-6 wraz z wychowawcami oraz Dyrekcją. 
      Na początek narrator - Bartek zachęcił nas do zaśpiewania „Roty”. Potem przedstawiciele klasy V B przybliżyli nam fakty związane z odzyskaniem Niepodległości oraz recytowali wiersze.
   Po wystąpieniu uczniów z klasy V B rozpoczął się Koncert Patriotyczny. Klasy IV-VI przygotowały m.in. piosenki ,,Dziewczyna z Granatem'', ,,Wojenko, wojenko'', ,,Tchnienie Wolności''. Po koncercie głos zabrała pani Dyrektor i rozdała nagrody za konkursy plastyczne oraz prezentacje. Następnie rozeszliśmy się do klas.
Kacper B. kl.  V B         09.11.2016 r. na godzinie wychowawczej odbył się apel z okazji odzyskania przez Polskę Niepodległości. Moja klasa śpiewała piosenkę pod  tytułem ,,Piechota’’. Uroczystość przygotowała klasa V B.                                    
Filip Sz.   kl. V a       9 listopada 2016 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Białymstoku  odbył się Koncert Patriotyczny z okazji 98. rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Na koncert przyszły wszystkie klasy 4-6, a każda z nich zaśpiewała piosenkę patriotyczną, do której melodię zagrała Pani Dorota Skorupska.
Każda klasa miała za zadanie zrobić flagi Polski, którymi uczniowie machali podczas wykonywanych pieśni.
     Wszystkim nauczycielom, którzy przygotowali całą uroczystość, serdecznie dziękujemy!!!

Oliwia Sz. kl. IV b

     9 listopada w Szkole Podstawowej nr 16 w Białymstoku odbył się apel. Zorganizowany był z okazji  98. rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości. Klasy IV-VI zebrały się na sali gimnastycznej o godzinie 10.45.
    Na początku wszyscy śpiewali Hymn Polski. Następnie kilka osób z naszej klasy recytowało wiersze. Część prowadzących była ubrana w strój harcerski i trzymała flagę. 
      Każda klasa miała wybraną piosenkę patriotyczną, którą śpiewała przed Dyrekcją, nauczycielami i  uczniami. Następnie uczniowie razem zaśpiewali ,,Legionu”.
    Moim zdaniem to wydarzenie było bardzo ciekawe. Wszyscy ładnie śpiewali, więc miło było słuchać!

Kasia K. kl. V b

      9.11.2016 roku odbył się apel z okazji Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Jest to szczególna uroczystość, godna świętowania. Przez 123 lata byliśmy pod zaborami, a teraz świętujemy 98. rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę. 
     Apel przygotowała klasa V B wraz z wychowawczynią Panią Agnieszką. Na początek zaśpiewaliśmy wspólnie ,,Rotę’’. Następnie były wiersze i wzruszające wspomnienia z tamtego okresu.
         Każda klasa miała za zadanie przygotować patriotyczną  piosenkę i zaprezentować ją na apelu. Klasa  IV a zaśpiewała utwór pt. ,,Wojenko, wojenko’’, a klasa IV b ,,Białe róże’’.
     Wszystkim bardzo ładnie wyszedł występ klasowy. Na koniec pożegnaliśmy się piosenką ,,Legiony’’.
         Mam nadzieję, że zawsze będziemy pamiętać o dacie 11 listopada!

Martyna G. kl. IV b

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza