Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 4 czerwca 2018

V b na "W pustyni i w puszczy 3"


24.05.2018 r.  klasa V B, dzięki specjalnemu zaproszeniu, mogła obejrzeć próbę generalną przedstawienia ,,W pustyni i w puszczy 3” w Teatrze Dramatycznym w Białymstoku. Inscenizacja została przygotowana na podstawie książki Henryka Sienkiewicza pt.: ,,W pustyni i w puszczy”. Reżyserem tej sztuki jest pan Adam Biernacki.
To niezwykły spektakl, w którym przeplatają się aktorzy, teatr, roboty, multimedia. Gdzieniegdzie reżyser wplata fragmenty z  „Pana Tadeusza” i „Dziadów” Adama Mickiewicza. Czy mi się podobało? Tak, ale obejrzycie sami i oceńcie.  Polecam.
Martyna V B

Reżyser przedstawienia - Adam Biernacki - chciał przybliżyć dzieciom lekturę Henryka Sienkiewicza, poprzez różne kosmiczne sceny.
Spektakl opowiadał o pewnym reżyserze, który postanowił przedstawić historię Stasia i Nel w nieco inny sposób. Chciał dodać do tego trochę nowoczesności. Jednak aktorom, których zatrudnił, nie za bardzo się to podobało. Zbuntowali się i odeszli, zostawiając go samego. Reżyser nie wiedząc co zrobić, poddał się. Tymczasem z niewiadomych przyczyn cała dekoracja spłonęła. Jednak Beata, producentka filmu, niezbyt się tym przejęła, ponieważ dzięki pieniądzom otrzymanym z ubezpieczenia mogła nagrać teledysk o tej właśnie lekturze, a sceny nagrane przed odejściem aktorów wykorzystać w nim. Reżyser bardzo się z tego ucieszył. 
Po przedstawieniu pan Adam Biernacki zgodził się odpowiedzieć na kilka zadanych przez nas pytań. Bardzo podobała mi się ta inscenizacja, ponieważ historia w niej przedstawiona była niesamowicie ciekawa. Oglądałam ją z dużym zainteresowaniem.
                                                                                                                               Wiktoria VB

W czwartek 24 maja 2018 roku zainteresowani uczniowie klasy VB spotkali się pod Teatrem Dramatycznym w Białymstoku. O godzinie 19:00 zaczęła się próba generalna spektaklu pt.: „W pustyni i w puszczy 3”. Po zakończeniu odbyło się piętnastominutowe spotkanie z reżyserem Adamem Biernackim. Uczniowie zadawali pytania związane z realizacją spektaklu.  Zachęcam do obejrzenia przedstawienia.

Kacper

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza