Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 5 czerwca 2018

Białostocki Tydzień Czytania Dzieciom


5.06.2018 r. w Operze i Filharmonii Podlaskiej odbył się Koncert Galowy z okazji 7. Białostockiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Na sali zasiadło ponad 700 osób. Na tę uroczystość zaproszono przedstawicieli różnych środowisk. Byli  dziennikarze, służby mundurowe, bibliotekarze, wykładowcy, aktorzy, przedstawiciele ośrodków kultury oraz prezydent – Tadeusz Truskolaski i wiele innych gości, którzy czytali fragmenty książki Grzegorza Kasdepke pt: ,,Inżynier Ciućma, czyli śrubka, młotek i przemądrzałe roboty”.  Brzmiało to bardzo pięknie, każdy z czytających wykazał się niezwykłymi zdolnościami aktorskimi.
         Odbyło się także podsumowanie trzech konkursów - Parady Postaci Literackich, Miejskiego Konkursu Głośnego Czytania ,,Czytanie jest w modzie”  oraz konkursu literackiego dla przedszkolaków na wiersz o Polsce. Laureaci poszczególnych konkursów prezentowali się na scenie. Pokazywali nagrodzone etiudy, czytali fragmenty książki Janusza Korczaka pt.: ,,Król Maciuś I” oraz mówili wiersze, które napisali. W konkursie Pięknego Czytania w kategorii klas I – III I miejsce zajęła Marysia G. z kl. III C (moja siostra). Spotkaniu towarzyszył hymn akcji ,,Czytanie jest the best” wykonany przez szkolny chór ,,Figielek”.
         Jak co roku na zakończenie gali przedstawiany był artysta pochodzący z naszego miasta. Dzisiaj gościliśmy panią Zofię Olek - Redlarską. Poetka opowiadała nam o swoim życiu i twórczości oraz przeczytała nam kilka swoich wierszy.
Uroczystość uważam za udaną, cieszę się, że mogłam w niej uczestniczyć. 

Martyna G. kl. V b

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza