Łączna liczba wyświetleń

środa, 3 października 2018

Lekcja otwarta z języka polskiego w klasie VIII a


28 września 2018 r. klasa VIII a odbyła z panią Julitą lekcję otwartą o chłopakach z „Kamieni na szaniec”. Gościliśmy obie panie wicedyrektor, mamę jednej dziewczynki oraz kilku nauczycieli.
 Na początku zostaliśmy podzieleni na cztery grupy. Pani Julita podała nam temat i pytanie kluczowe: „Jak dziś odbieramy bohaterów książki „Kamienie na szaniec”? Po zapisaniu celu lekcji otrzymaliśmy notatkę w formie karteczki, którą mieliśmy uzupełnić. Następnie powtórzyliśmy sobie informacje o głównych postaciach książki Aleksandra Kamińskiego, dzięki czemu było nam łatwiej uzupełnić plakaty o Zoście, Alku i Rudym. Zadanie polegało na przyklejeniu do brystolu cech każdego z nich pod odpowiednim zdjęciem.

Jako kolejną część lekcji odsłuchaliśmy piosenkę o tych niezwykłych ludziach, po czym podsumowaliśmy temat. Otrzymaliśmy pracę domową do wyboru: napisać charakterystykę jednego z trzech przyjaciół lub wymyślić tekst, który mógłby zostać umieszczony na nagrobku któregoś z nich. Chcąc uczcić bohaterów, uchwaliliśmy ich chwilą ciszy.
 Na koniec podziękowaliśmy gościom za obejrzenie naszej lekcji wstając, a następnie pożegnaliśmy ich.
   Moim zdaniem lekcja się udała, nauczycielka swobodnie wprowadziła nas w klimat wojny i opowiedziała w ciekawy sposób o młodych ludziach żyjących w tamtych czasach. Nauczyłam się tego, jak dużo wartości nieśli za sobą Alek, Rudy i Zośka, jacy byli dzielni, oddani i niezwykli. Do dziś niektóre drużyny harcerskie noszą imiona tych autentycznych bohaterów.

Hania VIII a

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza