Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 22 października 2018

Wycieczka zawodoznawcza VI B, V A i V B


22.10.2018 r. nasza klasa (oraz kilkanaścioro uczniów z  V a i V b) pojechała na wycieczkę. Wyjazd został zrealizowany w ramach zajęć z doradztwa zawodowego prowadzonych w ubiegłym roku. Najbardziej spodobało mi się zwiedzanie telewizji.
         Powitała nas bardzo miła reporterka, która jak potem się okazało była naszą Panią przewodnik.
Większości osób wydawało się, że praca w telewizji to nic innego, jak tylko „błyszczenie” przed kamerą. Okazało się jednak, że to trudne zajęcie. Dziennikarze muszą planować swoją pracą, spotykać się ludźmi, prowadzić kilkugodzinne nagrania i montować materiały.
 Zwiedziliśmy kilka pokojów, między innymi montażowy. Znajdowały się tam komputery, telewizory, dużo kabli i mikrofony. Przy wejściu była ogromna kamera, którą mieliśmy okazję operować.
Wreszcie weszliśmy do „newsroomu”, o którym Pani często wspominała. Na pierwszy rzut oka było tam dużo kamer. Najbardziej spodobał mi się prompter. To kamera, która jednocześnie nagrywa i pokazuje tekst prezenterowi. Dowiedzieliśmy się, że to w tym pomieszczeniu nagrywa się „Obiektyw”. Mieliśmy zaszczyt usiąść przy słynnym biurku prezentera i zrobić sobie zdjęcie. Operatorzy pozwolili nam również spróbować podnieść kamerę. Niestety mi się nie udało, ponieważ była bardzo ciężka. Na zakończenie odwiedziliśmy studio, w którym prowadzony jest program na żywo.
Zrobiliśmy sobie pamiątkowe zdjęcie i na tym skończyła się nasza wycieczka.
Martyna G. VI b


       W poniedziałek odwiedziliśmy również firmę specjalizującą się w projektowaniu instalacji elektrycznych, teletechnicznych i automatyki budynków. Przedsiębiorstwo zajmuje się m.in.  panelami fotowoltaicznymi oraz projektowaniem nowoczesnych instalacji i tak zwanych inteligentnych domów.  Pracownik tej firmy pokazywał nam panele słoneczne oraz opowiadał o ich budowie. Dowiedzieliśmy się, że w przyszłości  automatyka i elektryka będzie wprowadzana do każdej dziedziny życia. Usłyszeliśmy, że po naszych drogach będą poruszać się tylko samochody o elektrycznych silnikach.
Wizyta była bardzo interesująca. Myślę, że praca w tego typu firmie byłaby bardzo ciekawa.

Kacper VI B

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza