Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 30 września 2018

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia


W piątek - 28 września 2018 roku w naszej szkole obchodzony był VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, Organizatorem Głównym ŚDTM jest Wydawnictwo Karty Grabowskiego (więcej informacji o akcji).
Tego dnia uczniowie mogli spróbować swoich sił w znajomości tabliczki mnożenia. Należało wylosować kartkę z pięcioma przykładami i rozwiązać je w czasie krótszym niż 3 minuty. Każdy kto wykonał bezbłędnie to zadanie otrzymał certyfikat 

oraz cukierka :) 
Pamiętajcie, aby z otrzymanym certyfikatem zgłosić się do swojego nauczyciela matematyki.     W piątek 28.09.2018r. obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Na tegoroczne obchody zgłosiło się ponad 4500 szkół z całego.
Akcja polegała na tym, że dzieci stały się egzaminatorami i sprawdzały, czy koledzy, koleżanki i dorośli znają tabliczkę mnożenia.
Dostawało się karteczki z różnymi przykładami i w przeciągu 3 minut trzeba było je rozwiązać. Za poprawne rozwiązanie otrzymywało się certyfikat, który należało zanieść swojemu nauczycielowi od matematyki.
Podoba mi si, że w naszej szkole są obchodzone takie dni. Sprawia to, że szkoła staje się nie tylko miejscem nauki, ale także dobrej zabawy.

Martyna G.  VI B

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza