Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 15 maja 2017

Wycieczka do Białostockiego Parku Naukowo-Technologicznego kl. 5 i 6

    12.05.2017 r. klasy 5 i 6 pojechały do Białostockiego Parku Naukowo- Technologicznego na spotkanie pt.: ,,Profilaktyka przez sport”.
     Na początku policjanci pokazali nam psa policyjnego. Funkcjonariusze mówili, jak należy się zachować, gdy spotkamy psa, który chce nas zaatakować. Pokazywali nam takie sytuacje. Dowiedziałam się, że psy policyjne mają dwa imiona -  służbowe i nadane od właściciela.
         Później obejrzeliśmy krótki filmik dotyczący cyberprzemocy. Opowiadał on o tym, że nie można nikogo krzywdzić przez internet (np. umieszczać jego zdjęć bez zgody, pisać o nim nieprawdę). Filmik bardzo mi się podobał.
     Następnie poznaliśmy panią Katarzynę Szotyńską-Deberny, która jest trenerką żeglarstwa. Opowiedziała nam ona swoją historię. Była zawodniczka olimpijska bardzo poważnie traktuje sport. Zdobyła wiele nagród. Podziwiam ją za to, że jest taka wytrwała. Podczas spotkania dowiedziałam się, że termin fair play został po raz pierwszy użyty przez Williama Szekspira.
         Na koniec obejrzeliśmy filmy dotyczące igrzysk olimpijskich w Rio.
         To spotkanie bardzo mi się podobało. Mam nadzieję, że pani Kasia dalej będzie osiągać sukcesy.

Julia W. kl. V A


Katarzyna Szotyńska  -  polska żeglarka. Olimpijka z Pekinu (2008) - zajęła 9. miejsce w klasie Laser Radial. Złota (1998) i brązowa (1997) medalistka młodzieżowych mistrzostw świata. Złota medalistka otwartych mistrzostw świata kobiet (2000, 2001, 2002, 2003), srebrna medalistka III Światowych Igrzysk Żeglarskich we Francji (2002). Mistrzyni Europy z 2003 i 2004 r., brązowa medalistka z 2005 r. Akademicka mistrzyni świata (2004) oraz złota (indywidualnie) i srebrna (drużynowo) medalistka Uniwersjady w Izmirze (2005).https://pl.wikipedia.org/wiki/Katarzyna_Szoty%C5%84ska

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza