Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 29 maja 2017

Przedstawienia

  26.05.2017 roku na drugiej godzinie lekcyjnej IV klasy miały "ucztę teatralną". Oglądaliśmy ,,Anię z Zielonego Wzgórza" wykonaną przez klasę VI A pod kierunkiem pani Julity W. Aktorzy bardzo wczuwali się w postacie, które grali. Podobały mi się kostiumy. W tamtym roku uczniowie zajęli II miejsce z tym przedstawieniem na międzyszkolnym konkursie teatralnym. Natomiast na trzeciej lekcyjnej klasy IV - VI obejrzały przedstawienie pt. ,,Opowieść Wigilijna", również przygotowane przez klasę VI A. Głównym bohaterem był Scroog ,dla którego nic innego się nie liczyło oprócz pieniędzy. Cieszę się, że w naszej szkole możemy podziwiać talenty naszych kolegów i koleżanek.

Martyna G. kl. IV b


 Dnia 26 maja 2017 roku klasa 6 a przygotowała dwa przedstawienia pt. „Ania z Zielonego Wzgórza” oraz „Opowieść wigilijna”. Pierwsza inscenizacja opowiadała o Ani, która przez pomyłkę dostała się na Zielone Wzgórze. Maryla i Mateusz- właściciele Zielonego Wzgórza - postanowili się nią zaopiekować. Uczniowie przedstawili nam klika jej przygód, zachęcając nas w ten sposób do przeczytania tej książki.

    Drugie przedstawienie mówiło o bogatym biznesmenie, który nigdy nie obchodził świąt. Ciągle tylko liczył pieniądz albo robił coś z nimi związanego. Marnie płacił swoim pracownikom. Nie dawał pieniędzy na cele charytatywne. Jednak zmieniło się to po spotkaniu biznesmena ze swoim zmarłym bratem i trzema innymi zjawami, które ostrzegły Go i wytłumaczyły mu wszystko. Po tym spotkaniu nasz bohater został wolontariuszem i zaczął pomagać innym.

 Hanna K. kl. 4 aDnia 26 maja 2017 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie. Opowiadało ono o pewnym mężczyźnie, który nie spędzał świąt w towarzystwie rodziny, liczyły się dla niego tylko pieniądze. Jednak został on nawiedzony przez dobre duchy. Pomogły mu one znowu zacząć cieszyć się świętami razem z bliskimi. Spektakl może nie pasował do czasu, jednak jego przesłanie jest bardzo wzruszające i miłe.

Kacper B. kl. V B


         Dnia 26.05.2017 r. w naszej szkole klasa VI a przedstawiła klasie IV a i IV b inscenizację  pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Główną rolę grała: Hanna T., zaś Marylę oraz Mateusza Cuthbert: Zuzanna R.  i Jakub K. Dzieci odegrały 7 fragmentów tej wspaniałej lektury, przez co poznaliśmy bliżej Anię oraz tę wspaniałą książkę. Przedstawienie bardzo mi się podobało i  chciałbym je jeszcze raz zobaczyć.
         Natomiast 25.05.2017 r. część klasy VI a wybrało się do Szkoły Podstawowej nr 43 na konkurs teatralny „Mała Scena”.
         Wydarzenie rozpoczęło się od przemówienia dyrektora szkoły. My występowaliśmy jako drudzy. Przedstawienie nosi tytuł „Opowieść o pewnym skąpcu”. Wcześniej przygotowaliśmy bogatą scenografię  oraz piękne kostiumy. Wielu z nas grało osobę płci przeciwnej, co jest też ogromnym sukcesem, bo nie każdy to potrafi.  Napięcie było ogromne podczas oglądania występów innych zespołów. Wielu z nas obawiało się, że gdy zapomni roli w trakcie przedstawienia, to cała grupa na tym straci i nie zdobędziemy dobrego miejsca. Na szczęście nic takiego się nie wydarzyło, a my z dumą odebraliśmy statuetkę za 3. miejsce. Nawet nie umielibyście sobie wyobrazić naszej radości po wywołaniu nazwy naszej ekipy.
         Mam nadzieję, że za rok znów zdobędziemy jakieś dobre miejsce i pokażemy wszystkim, że SP 16 jest najlepszą szkołą pod słońcem.  
                                                                 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza