Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 23 października 2016

Wycieczka klas IV - Iza kl.IV b

     Dnia 19. 10.2016 r. klasa IV A i IV B były na wycieczce w Nadleśnictwie Czarna Białostocka. Gdy zajechaliśmy na miejsce, przywitał nas pracownik Nadleśnictwa i w skrócie powiedział, co nas czeka. Wzięliśmy udział w mini zawodach. Podzieleni na grupy musieliśmy skasować w jak najkrótszym czasie kartę startową w ośmiu różnych miejscach na terenie Nadleśnictwa. Ubaw był po pachy! 
      Mieliśmy również okazję ruszyć naszą wyobraźnię i z zebranych w lesie materiałów (szyszek, żołędzi) zrobić zwierzęta leśne. 
      Następnie zaproszono nas na spacer po lesie, w trakcie którego nasz przewodnik organizował nam konkursy z nagrodami z wiedzy o drzewach, którą wcześniej nam przekazał. Można było zobaczyć na żywo wiewiórkę, która kolorem nie przypominała wiewiórki, jaką znamy z bajek. 
Spacer zakończyliśmy ogniskiem, gdzie każdy mógł upiec kiełbaskę i co tam jeszcze miał ze sobą. Wszyscy wracaliśmy zmęczeni, ale zadowoleni! 
      Tak na marginesie, nasz przewodnik był już gościem w zeszłym roku w naszej szkole, czytał i opowiadał o lesie i jego mieszkańcach.


Iza N. kl. IV B


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza