Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 31 października 2016

Lekcja w kinie

28.10. 2016 r. klasy IV – VI wybrały się na wycieczkę do białostockiego kina Ton na lekcję w kinie. Pani opowiedziała nam, jak stworzyć przepis na dobry film. Trzeba mieć: dobry pomysł, scenariusz, aktorów, kostiumy, scenografię, dźwięki i montaż. Prowadząca przygotowała nam również mały quiz. Uczył on nas rozpoznawać, z jakich dźwięków są zrobione poszczególne głosy postaci filmowych. Lekcja była bardzo ciekawa. 
           Na koniec obejrzeliśmy film pt.: ,,Tom i Huck”. Bardzo mi się on podobał, ponieważ był ciekawy i pouczający. Bardzo chętnie wybrałabym się tam jeszcze raz.
Martyna G. kl. IV bNa koniec tygodnia tj. w piątek 28 X 2016 r. klasy IV-VI wybrały
się trzema autokarami do białostockiego kina TON. Nasz pobyt w kinie zaczął się od lekcji pokazowej, dotyczącej tajników tworzenia filmu. Pracownik kina wyświetlał nam urywki scen kręconych do różnych filmów, na których było widać dużo więcej niż jest pokazywane dla widza po zmontowaniu filmu. I tak okazuje się, że fontanna czekolady wcale nie była fontanną czekolady, tylko jakąś masą kolorem przypominającą czekoladę. Że w „stadzie” wiewiórek tylko dwie były prawdziwe, a reszta albo sztuczne, albo utworzone komputerowo. Spiderman nie umiał chodzić po ścianach czy suficie jak pająk, bo jak się okazało jego pokój był w specjalnej kuli, która się obracała.
Następnie został nam wyświetlony film pt. „Tom & Huck”. Opowiadał o przygodach dwóch przyjaciół, którzy na swojej drodze spotkali Indianina Joe. Joe był złym człowiekiem i miał właśnie taki wygląd. Był straszny.
Dodatkowo ciemność na sali, wielki obraz i głośna muzyka trzymająca
w napięciu sprawiła, że miałam ciarki na plecach i najzwyczajniej się bałam. Gdybym miała na sali być sama, za nic w świecie bym tego filmu nie obejrzała.
Jednak odwagi dodawała mi myśl, że to jest tylko film. Sceny nakręcone były przez aktorów zgodnie ze scenariuszem, a za kamerą, która je kręciła, był normalny świat, więc to nie zdarzyło się naprawdę.
Ja osobiście nie lubię filmów „grozy”, wolę komedie i dużo śmiechu.

                                                                       Iza N. kl. IVB W piątek 28 października 2016 r. klasy 4-6 były na wyjazdowej  lekcji w kinie „Ton”. Na pierwszej  części lekcji odgadywaliśmy, z jakiego filmu pochodzi muzyka,  rozpoznawaliśmy postacie i tytuły filmów wyświetlanych na ekranie. Następnie poznawaliśmy, w jaki sposób  powstaje film. Pani przedstawiła nam cały proces jego tworzenia. Do  nakręcenia filmu potrzebujemy przede wszystkim kamerzysty. Film tworzą:   dźwięk i obraz. Występują w nim aktorzy, często przebrani w kostiumy. Na drugiej części lekcji oglądaliśmy bardzo ciekawy film pt. „Tom i Huck”.

Kacper A. kl. IV bBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza