Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 23 października 2016

Wycieczka klas IV - Emilka kl.IV b

     W dniu 19.10.2016 r.  pojechaliśmy całą klasą do Nadleśnictwa Czarna Białostocka. Wyjazd autokarem ze szkoły odbył się o godz. 8.45. 
       Gdy dotarliśmy już na miejsce, Pan instruktor zaprowadził nas do wytwórni nasion. Pokazał nam różne sprzęty, które używane są w procesie wytwarzania nasion i wyjaśnił, do czego służą. Udało mi się wejść na wagę, na której ważone są szyszki. Niezapomniane przeżycie! 
      Po wyjściu z wytwórni uczestniczyliśmy w zabawie, w której każdy dostał mapę z numerkami. Uczestnik zawodów musiał znaleźć słupki z odpowiednimi znakami i zrobić dziurki przy każdym numerku na kartce z mapą. Po tej zabawie poszliśmy z Panem instruktorem na wycieczkę do lasu. W trakcie tego marszu Pan pytał nas o gatunki drzew i można było wygrać ciekawe nagrody. W lesie zobaczyłam dużo ciekawych roślin i drzew. 
     Później poszliśmy leśnym szlakiem na ognisko. Kiedy dotarliśmy na miejsce, rozpakowaliśmy kiełbaski i usmażyliśmy na ognisku. Jedna z naszych koleżanek miała urodziny, więc z tej okazji zaśpiewaliśmy jej „Sto lat”. Na koniec  wycieczki zrobiliśmy wspólne, pamiątkowe zdjęcie. Do szkoły wróciliśmy o godz. 13.30. 
       Wycieczka do Nadleśnictwa  Czarna Białostocka była niesamowitą przygodą i pouczającą lekcją.                      
               Emilka G. kl. IV B

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza