Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 19 lutego 2019

Setna rocznica odzyskania niepodległości przez Białystok

Dokładnie  100 lat temu  Białystok odzyskał niepodległość!!! 
          19 lutego 2019 roku uczniowie Szesnastki wzięli udział w uroczystościach pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Wraz z białostoczanami poczęstowali się tortem przygotowanym z okazji stulecia wejścia do Białegostoku Wojska Polskiego i wyzwolenia miasta. 
     Uczniowie naszej szkoły włączyli się w obchody 100. rocznicy odzyskania Niepodległości przez Białystok, uczestnicząc również w konkursie „Nasz Region, Nasza Mała Ojczyzna - odzyskanie niepodległości 1918 – 1919” zorganizowanym przez Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Białymstoku. Finaliści konkursu zostali zaproszeni do Centrum Konferencyjno - Wystawienniczego w Białymstoku na uroczystą galę wręczenia nagród, podczas której miał miejsce koncert patriotyczny w wykonaniu zespołu wokalnego „Rytmy Czasu” pod dyrekcją Jerzego Tomzika.

Laureatkami konkursu zostały: Martyna Gierałtowska (II miejsce w kategorii: praca plastyczna – „Kościół - Pomnik Niepodległości”),  Wiktoria Polecka (III miejsce w kategorii: praca plastyczna – „Dzieci Białegostoku”) i Urszula Dudar (wyróżnienie w kategorii: praca pisemna – „Białystok - trudna droga do Niepodległości”).
Gratulujemy!!!

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza