Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 17 maja 2018

Wycieczka do Ogrodów Branickich kl. VI A


15.05.2018 r. klasa 6 a pojechała na wycieczkę do Ogrodów Branickich. Zebraliśmy się przed szkołą ok. godz. 10.00 i pojechaliśmy autobusem linii 24.

Na początku pani przewodnik opowiedziała nam historię Pałacu Branickich (jak doszło do jego zbudowania, gdzie kiedyś były poszczególne budynki itp.). Później rozmawialiśmy o mieszkańcach pałacu. Następnie weszliśmy do środka i podziwialiśmy dawny wystrój. W pałacu stał posąg, który dawał szczęście, gdy złapało się postać za stopę. Bardzo mi się podobał. Stał obok schodów i przedstawiał klęczącego mężczyznę. Na suficie były również bardzo interesujące wzory. Najbardziej spodobał mi się jamnik, który był nad wejściem do pałacu.
Weszliśmy po schodach na górę i podziwialiśmy obrazy ludzi, którzy dawniej zamieszkiwali pałac. Później poszliśmy do ogrodów. Były tam fantastyczne posągi, soczysta zieleń i piękne, kolorowe kwiaty. Na koniec spotkaliśmy się z królem Augustem Poniatowskim i jego siostrą Izabelą. Opowiedzieli nam oni o Konstytucji 3 Maja.
Ta wycieczka bardzo mi się podobała. Mam nadzieję, że będzie takich więcej.

Julia kl. VI a

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza