Łączna liczba wyświetleń

środa, 7 lutego 2018

Spotkanie z autorem książek, komiksów i ilustracji - panem Tomaszem Samojlikiem

         7 lutego 2018 roku w naszej szkole odbyło się  spotkanie uczniów z klas czwartych z panem Tomaszem Samojlikiem -  autorem książek, komiksów i ilustracji.
         Pan Tomasz opowiadał nam, czym się zajmuje w swojej pracy zawodowej, która również jest jego wielką pasją. Okazało się, że jest naukowcem – doktorem nauk biologicznych w Instytucie Biologii Ssaków Polskiej Akademii Nauk, której siedziba znajduje się w Białowieży. Ponadto, zasłynął jako pisarz, rysownik oraz twórca komiksów. We wszystkich swoich dziełach wykorzystuje motywy ze swojej pracy jako biologa, tworząc postacie zwierzęce np. żubry i ryjówki.
         Bohater naszego spotkania miał przygotowaną prezentację swojego dorobku, w trakcie której przedstawiał nam szczegółowo swoje najbardziej znane dzieła. Wszystkie dzieci były bardzo zainteresowane wykładem pana Tomasza i chętnie zadawały mu pytania, na które on obszernie odpowiadał. Często odpowiedziom towarzyszył śmiech, bo autor potrafił w zabawny sposób opowiedzieć historię związaną z jego twórczością. Pan Tomasz powiedział, że lubi przekazywać swoją wiedzę takim dzieciom jak my. Chce rozwijać w nas zainteresowania przyrodnicze.
         Moim zdaniem, spotkanie z panem Tomaszem Samojlikiem było bardzo ciekawe i pouczające. Wiele dzieci, które obejrzały prezentację, miały ochotę przeczytać książki, których bohaterami są zwierzęta żyjące w puszczy. Po spotkaniu od razu poprosiłam rodziców, żebyśmy mogli pojechać do Muzeum Przyrodniczo-Leśnego Białowieskiego Parku Narodowego, gdzie są prezentowane zbiory przyrodnicze.


Maja z klasy IV b

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza