Łączna liczba wyświetleń

środa, 11 stycznia 2017

Stop cyberprzemocy

   
    Dziś zamiast lekcji angielskiego mieliśmy lekcję o cyberprzemocy. Prowadziła ją pani terapeutka.
       Na początku wyjaśniliśmy sobie, co to jest cyberprzemoc i omówiliśmy jej formy. Pani ciekawie o tym opowiadała. Potem obejrzeliśmy film o przemocy w sieci. Podzieliliśmy się na grupy i każda z nich opisywała inną osobę z filmu. Następnie pani terapeutka mówiła o tym, jak się zachowywać wobec przemocy w Internecie i podała numer alarmowy dla dzieci.Dużo się nauczyliśmy.

Weronika O. kl. V A


   11.01.2017 roku w SP 16 w Białymstoku odbyły się zajęcia  z panią Joanną  Dziemiańczyk - terapeutką z Młodzieżowego  Ośrodka Terapii i Readaptacji „Etap” w Białymstoku zatytułowane  ,,Stop cyberprzemocy”. W spotkaniach uczestniczyły klasy piąte i szóste. Celem zajęć było zaprezentowanie uczniom zjawiska cyberprzemocy, czyli zagrożeń płynących z Internetu.
            Pani Joanna zapoznała nas z możliwymi poważnymi konsekwencjami tego typu działań zarówno dla ich ofiar, jak i sprawców. Efektem zajęć było wspólne wypracowanie zasad bezpiecznego i kulturalnego korzystania z sieci oraz reagowania w sytuacjach cyberprzemocy. Na spotkaniu dowiedzieliśmy się m.in. jakie są formy cyberprzemocy, jak powinna zachować się ofiara tego typu zjawiska i gdzie może szukać pomocy oraz, jak powinni zachowywać się świadkowie cyberprzemocy.


Aleksander Ż. kl. V B     Dziś, w słoneczną środę, odbyły się dla nas zajęcia, których temat brzmiał: Cyberprzemoc. Na początku pani  prowadząca spotkanie przedstawiła się.  Miała na imię  Asia i była psychoterapeutą. Następnie przeprowadziła z nami rozmowę. Wspólnie ustaliliśmy, co to jest „przemoc” i „cyber”. Później obejrzeliśmy krótki film  i podzieliliśmy się na grupy. Były trzy zespoły: jedna grupa była ofiarą cyberprzemocy. Uczniowie musieli wypisać na kartce cechy, emocje, jakie czuła pokrzywdzona osoba oraz konsekwencje działań związanych z przemocą w sieci. Kolejne grupy prezentowały świadka i sprawcę. Ja byłem w grupie pierwszej.   Pod koniec pani dała nam ankietę, którą musieliśmy wypełnić i zadzwonił dzwonek na przerwę.

Filip Sz. Kl. V a

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza