Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 17 stycznia 2017

Lekcja otwarta z języka polskiego w klasie VI a

Przemocy w szkole mówimy "nie".


          Dnia 17 stycznia 2017 r. w naszej szkole odbyła się lekcja otwarta. Prowadziła ją pani Julita Wasilewska dla uczniów klasy VI a. Temat lekcji brzmiał:  Przemocy w szkole mówimy "nie".
                      Lekcja rozpoczęła się od niespodzianki. Znaleźliśmy na naszych ławkach koperty z puzzlami w środku. Pierwsze zadanie polegało na ułożeniu obrazka. Świetnie się przy tym bawiliśmy, a efektem pracy była ilustracja, na której ktoś mały i bezradny doświadcza przemocy od osoby dużo większej i starszej. 

    Następnie rozmawialiśmy o tym, czym jest przemoc i szukaliśmy definicji tego słowa w słowniku języka polskiego. Później gromadziliśmy przykłady zachowań agresywnych. 

        Kolejną częścią lekcji było obejrzenie dwóch filmów o rodzajach przemocy, między innymi o przemocy w sieci. 

        Następne zadanie to była prawdziwa sensacja! Jedna z koleżanek, Hania, przygotowała rysunki do teatrzyku kamishibai i za ich pomocą przedstawiła historyjkę o przemocy.          Później wspólnie zrobiliśmy drzewko decyzyjne dotyczące zachowań agresywnych. Na zakończenie lekcji układaliśmy hasła nawołujące do zaprzestania przemocy. To była niezła zabawa!


                     Wszyscy uznaliśmy, że lekcja była inna niż wszystkie, wyjątkowa i bardzo ciekawa. 

Zuzanna R. kl. VI a

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza