Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 15 września 2016

Pierwszy Dzwonek

          Po dwumiesięcznej przerwie uśmiechnięci, pełni energii i entuzjazmu przywitaliśmy się ze swoimi kolegami i koleżankami na uroczystym rozpoczęciu nowego roku szkolnego 2016/2017.
          Rozpoczęcie roku szkolnego poprzedzone było mszą Świętą w kościele NMP Królowej Rodzin. W pierwszej kolejności tj. o godzinie 9:00 rok szkolny rozpoczęły klasy IV - VI, a o 9:30 klasy I - III. Uczniowie, nauczyciele i przybyli rodzice zgromadzili się na sali gimnastycznej. Po wprowadzeniu sztandaru szkoły został odśpiewany Hymn Polski. 
          Następnie pani dyrektor Anna Zalewska powitała wszystkich zgromadzonych, a szczególnie uczniów klasy pierwszej. Powitała i przedstawiła nowego księdza. Zaprezentowała również zmiany dokonane przez Ministerstwo Oświaty, dotyczące likwidacji gimnazjów i powstanie ośmioklasowych podstawówek, oraz likwidacji obowiązku posyłania sześciolatków do szkół.
          Pani dyrektor przypomniała wszystkim jak bardzo ważne jest stawianie sobie kolejnych celów, które prowadzą do sukcesu, ukończenie kolejnej klasy i do dobrych ocen na świadectwie. Zwróciła tez uwagę, iż wszelkie problemy należy rozwiązywać kierując swoje pierwsze kroki do wychowawcy klasy. Wspomniała o nowo wyremontowanej stołówce, gdzie będą przyrządzane smaczne obiady. Na zakończenie apelu życzyła wszystkim wielu sukcesów.
          Po części oficjalnej uczniowie spotkali się w salach lekcyjnych z wychowawcami celem omówienia planu lekcji oraz sposobu odebrania darmowych podręczników.


Patrycja B. klasa IV a


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza