Łączna liczba wyświetleń

piątek, 27 listopada 2020

Góra Grosza


Co roku, na przełomie  listopada i grudnia, w szkołach i przedszkolach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.

Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.

Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie.

Uczniowie i uczennice 

w ubiegłym roku podczas akcji Góra Grosz wasze koleżanki Zuzia, Oliwka, Hania, Karolina, Mela, Maja, Hania zbierały w szkole pieniążki chodząc po klasach z wielką skarbonką. W czasie nauczania zdalnego akcja będzie miała troszkę inny przebieg. Każdy kto chce przyłączyć się do akcji, niech zbiera pieniądze w domu. Możecie wziąć słoik i do niego wrzucać groszówki, czy inne monety. 

Kiedy będzie można wrócić bezpiecznie do szkoły – przyniesiecie grosze z sobą, Zuzia i Oliwka z VIIB będą czekały na Wasze skarbonki i będą liczyły nasze grosze.

Zdjęcia Waszych skarbonek zamieszczajcie w projekcie, włączcie w akcje całe Wasze rodziny.

Przypominamy, że Góra Grosza ma również charakter konkursu – nagradzamy placówki, które zbiorą jak najwięcej pieniędzy😊.

Pokażmy, że mimo pandemii, zbieramy grosze dla dzieciaków. 

Zachęcamy do śledzenia i polubienia profilu na: Facebook: https://pl-pl.facebook.com/towarzystwonaszdom, Instagram: https://www.instagram.com/towarzystwonaszdom/

Góra Grosza 

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza