Łączna liczba wyświetleń

środa, 9 stycznia 2019

"Brzydki Kaczorek" - wyjście VI b do Opery i Filharmonii Podlaskiej


9.01.2019 roku z moją klasą szóstą B wybraliśmy się do Opery i Filharmonii Podlaskiej na uwspółcześnioną wersję baśni pt.  „Brzydkie Kaczątko”. Sztuka bardzo mi się podobała.
      Do opery przyjechaliśmy autobusem. Budynek był naprawdę wspaniały! Ogromna ściana była zrobiona ze szkła, a z niej zwisała roślinność. Najbardziej podobały mi się szklane schody i piękne kolumny. Potem weszliśmy do dużej sali, gdzie na środku znajdowały się rekwizyty. Po chwili zgasło światło i rozpoczęło się przedstawienie.
      Brzydki Kaczorek wykluł się z jajka jako małe, szpetne pisklę. Szybko został odtrącony przez mieszkańców  podwórka, ponieważ nie był tak urodziwy jak jego rodzeństwo. Od tamtej pory zmagał się z samotnością i szukał przyjaźni. Po drodze spotkał lisa, kruka, świnkę, rybkę, ropuchę i inne postacie. Podczas spektaklu były wspaniałe efekty dźwiękowe, świetlne i muzyczne. Było też dużo śmiesznych scenek.
Spektakl porusza różne tematy m.in. tolerancję, akceptację inności, przyjaźń i miłość. Dotyka też problemu samotności. Ze spektaklu płynie przesłanie, że nieważne jak wyglądamy, ale co mamy w sercu.

Asia, VI b

,,Brzydki Kaczorek” to historia przez nas bardzo dobrze znana. Z jaja wysiedzianego przez kaczkę wykluwa się kilka kuleczek, jedna jest szara, brzydka i inna niż pozostałe. Kaczątko jest odrzucone przez ptaki, samotne, szuka prawdziwej przyjaźni oraz miejsca, w którym mogłoby się odnaleźć. Nikt nie wie, że małe szkaradziątko wyrośnie na pięknego śnieżnobiałego łabędzia.
Spektakl jest alegorią ludzkiego życia. My także spotykamy ludzi „innych”, ale to nie znaczy gorszych. Powinniśmy być tolerancyjni i nie oceniać książki po okładce. Nie liczy się wygląd, lecz to co mamy w środku.
         Osobiście najbardziej spodobała mi się postać lisa, w którego rolę wcielił się Andrzej Danieluk.  Bardzo polecam to przedstawienie osobom w każdym wieku. To spektakl, na który warto się wybrać.

Martyna, VI b

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza