Łączna liczba wyświetleń

niedziela, 30 grudnia 2018

BohaterON w Twojej Szkole - podsumowanie


 263 – tyle kartek wysłaliśmy podczas tegorocznej edycji ogólnopolskiego projektu BohaterON – włącz historię!  Napisaliśmy 11 listów, 114 dużych kart oraz 138 małych kartek do Powstańców Warszawskich. W akcję włączyli się wszyscy chętni uczniowie.
W naszej szkole odbywały się zajęcia przybliżające uczniom historię Powstania Warszawskiego oraz Powstańców, którzy w nim walczyli. Takie zajęcia miały miejsce w świetlicy szkolnej  oraz w klasach I - III. Uczniowie starszych klas  poznawali tematykę Powstania Warszawskiego na lekcjach historii i podczas godzin wychowawczych.
W ramach ogólnopolskiego projektu BohaterON w Twojej Szkole na korytarzu została przygotowana dekoracja informująca społeczność szkolną o projekcie.
Nad akcją czuwały szkolne wolontariuszki  z klasy 7 a - Weronika, Julia, Wiktoria i Zosia, które w zeszłorocznej edycji projektu wygrały  nagrodę - trzydniową wycieczkę do Warszawy.
BohaterON w Twojej Szkole to część ogólnopolskiej kampanii o tematyce historycznej, której celem jest upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego poprzez wysłanie im bezpłatnych kartek dystrybuowanych na terenie całego kraju. Projekt ma edukować Polaków, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
W bieżącym roku szkolnym już po raz drugi zaangażowaliśmy się w pisanie i wysyłanie kartek do Powstańców Warszawskich. Zmobilizował nas również fakt, iż kilkoro uczniów otrzymało odpowiedzi od Powstańców na kartki wysłane w zeszłym roku.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję wysyłania kartek do Powstańców Warszawskich!

Koordynatorki projektu:  Beata J. i Beata S.

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza