Łączna liczba wyświetleń

środa, 11 kwietnia 2018

Tydzień naukowyW dniu 11.04.2018 klasy V a i V b pojechały na wycieczkę na Wydział Matematyczno-Informatyczny Uniwersytetu w Białymstoku. 
Po przybyciu na miejsce klasy się rozdzieliły. Klasa V a miała 45 minutową lekcję matematyki, gdzie prowadząca opowiadała uczniom o figurach geometrycznych, jak zbudowany jest globus. Następnie podzieleni zostaliśmy na grupy i mogliśmy sami rysować na modelu kuli. Dowiedzieliśmy się, że suma miar kątów w trójkącie narysowanym na sferze ma więcej stopni niż trójkąt narysowany na powierzchni płaskiej. Używaliśmy specjalnych zaokrąglonych linijek, kątomierzy i cyrkli. Udało się nam nawet narysować trójkąt o trzech kątach prostych, zobaczyliśmy jak wygląda "dwukąt" - figura o dwóch kątach.
Klasa V b w tym czasie mogła obejrzeć niesamowite akwaria na Wydziale Biologicznym oraz Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze im. Profesora Andrzeja Myrchy. Mieliśmy szczęście ponieważ właśnie dziś miało miejsce otwarcie nowej wystawy "Minerały, meteoryty i..." z kolekcji podarowanej w 2017 roku przez Państwo Irenę i Jana Data. 
Po godzinnych zajęciach klasy wymieniły się zajęciami.
Ten wyjazd bardzo mi się podobał.

                                       Patrycja B. kl. VaBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza