Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 5 marca 2018

Ciekawe lekcje historii w klasach szóstych

5 marca 2018 roku mieliśmy wyjątkową lekcję historii! Poprowadziła ją pani Urszula Gierasiumiuk z IPN-u w Białymstoku. Opowiedziała nam o polskim wrześniu 1939. Lekcja bardzo mi się podobała. Jej temat brzmiał:  A więc wojna... wrzesień 1939.
Natalia, kl. VI a


5.03.2018 r.  do naszej klasy przyszła pani z Instytutu Pamięci Narodowej.
Poprowadziła ona lekcję na temat II wojny światowej. Na początku zajęć rozdała nam karty ze zdjęciami przedmiotów i ludzi z czasów wojny. Powiedziała, że mamy uważnie obserwować prezentację multimedialną, którą włączyła chwilę później. Prezentacja składała się w większości z map i czarno-białych zdjęć.
Pani Urszula z IPN-u opowiadała nam o granicach krajów Europy przed kolejną wielką wojną i sojuszach pomiędzy państwami, które zaważyły na losach dalszych wydarzeń. Uczniowie słuchali z zainteresowaniem. Pani historyk powiedziała, że Polska to państwo, które ma historię pełną wzlotów, upadków i wojen. Powinniśmy się uczyć nie tylko po to, żeby mieć 5 i 6, ale też, by znać prawdę o historii naszego kraju. Na koniec otrzymaliśmy zeszyty z różnymi powstańcami i obejrzeliśmy komiks pt. ,,Srebrny Antek”.
Lekcja była bardzo ciekawa, ponieważ pani mówiła z pasją w głosie i również dlatego, że tematyki II wojny światowej nie mieliśmy jeszcze na lekcjach 

Zuzanna L. kl. VI b

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza