Łączna liczba wyświetleń

środa, 17 stycznia 2018

Wyjazd V b, VI a i VI b na przedstawienie "Hobbit"

17.01.18  klasa 5 b i klasy szóste pojechały na przedstawienie pt. „Hobbit” przygotowane przez Teatr Współczesny w Krakowie.  Około godziny jedenastej wsiedliśmy do dwupiętrowego autokaru, który zawiózł nas pod teatr. Kiedy zajęliśmy miejsca, rozpoczęło się przedstawienie. Spektakl był na podstawie powieści J.R. Tolkiena pt. „Hobbit, czyli tam i z powrotem”.
Sztuka  opowiadała o pewnym hobbicie imieniem Bilbo Bagins, który wraz z czarodziejem Gandalfem i dwunastoma krasnoludami wyruszył w drogę, aby odzyskać utracone skarby  krasnoludów. Podczas wyprawy  bohaterowie: spotkali trolli, które zamierzały zjeść Bilba i krasnoludów; borykali się z goblinami, a hobbit zabłądziwszy do jaskini, znalazł legowisko Golluma. Główny bohater „zabrał” Gollumowi pierścień umożliwiający znikanie, po czym wydostał się z jaskini. Drużyna przeszła przez mroczną puszczę, gdzie była więziona przez elfów. Ostatecznie jednak bohaterowie uwolnili się i dotarli do „Samotnej Góry”, gdzie już czyhał na nich niebezpieczny smok - Smaug. Wielki gad, rozgniewany kradzieżą wazy, wzniósł się w powietrze, aby zniszczyć miasto na wodzie… Na szczęście udało się go pokonać. Po czym nowo zdobyty zamek znów był atakowany. Po wygranej bitwie Bilbo wrocił do domu, aby uczcić z przyjaciółmi pomyślne zakończenie  przygody.
         Przedstawienie bardzo mi się podobało! Muzyka i aktorzy byli wspaniali! Jedyne co mi się nie podobało to to, że za szybko się skończyło :)  

Szymon J. kl. V b

         Dziś razem z klasą byliśmy w teatrze na przedstawieniu pt. „Hobbit”. Spektakl rozpoczął się o 11:40, a skończył o 12:45. Sztuka została przygotowana na podstawie książki o tym samym tytule.
         W przedstawieniu brało udział pięciu aktorów. Inscenizacja zaczęła się inaczej niż przypuszczałem. Sądziłem, że rozpocznie się tak jak w filmie, ale jednak nie. Na początku Gandalf i jeden krasnolud przyszli do Bilbo Bagginsa powspominać stare przygody. Ich wspomnienia były przedstawiane na scenie. Mogłem po raz kolejny raz zobaczyć przygody Bilba i krasnoludów opowiedziane w inny sposób. Przeżyć jeszcze raz szaleńczy spływ beczkami, ucieczkę przed goblinami, bitwę pięciu armii, pojedynek na zagadki ze Smigolem, która pozwoliła zdobyć Bilbo pierścień.
         Podobała mi się gra aktorska, historia była opowiadana tak ciekawie, że nawet gdy na scenie się nic nie działo, można było łatwo wczuć się w przygodę. Bardzo zadziwiło mnie to, że piątka aktorów poradziła sobie ze zrobieniem tak rozbudowanej historii. Muzyka bardzo wpasowywała się w akcję. Scenografia pomagała w prowadzeniu narracji.
         Przedstawienie bardzo mi się podobało. Wiele razy oglądałem film, więc ciekawie było zobaczyć „Hobbita” przedstawionego w całkiem inny sposób.


Jędrzej kl. V b

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza