Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 9 listopada 2017

Patriotyczne Śpiewanie

Koncert Patriotyczny z Okazji 11 listopada - Dnia Narodowego Święta Niepodległości

Dzisiaj, o godzinie 9:45 wszystkie klasy IV-VII zebrały się na sali gimnastycznej, aby wziąć
udział w Koncercie Pieśni Patriotycznej.
Gdy już wszyscy byli na miejscu, Pani Dorota Skorupska powitała uczniów, nauczycieli i
dyrekcję. Później wszyscy zaśpiewali hymn. Następnie prowadzący Julia D. z klasy V a i Oskar J. z klasy VI b zapowiedzieli nam temat naszego spotkania. Mówili, która klasa zaraz zaśpiewa i jaką piosenkę. Wszystkie klasy świetnie się spisały w swojej roli, więc dostawały gromkie oklaski.
Pod koniec wspólnie wszyscy zaśpiewali „Rotę”. Na sam koniec Pani Dyrektor zabrała głos i pochwaliła wszystkie klasy za piękny śpiew.
Uważam, że wszystkie klasy pięknie śpiewały i wszyscy uczniowie wrócili do swoich sal z
uśmiechem.

 Juli D. kl. V a
9.11.2017 r. w naszej szkole odbył się Koncert Patriotyczny. Brały w nim udział klasy IV-VII. Każda z nich prezentowała inną pieśń. Każdy mógł się włączyć w śpiewanie. Salę gimnastyczną pięknie udekorowano. Wszyscy uczniowie wyglądali odświętnie w galowych strojach i czerwono - białych kotylionach. Na koniec śpiewaliśmy "Rotę". Pani Dyrektor wygłosiła podziękowania i poszliśmy do klas. To był wyjątkowy dzień.
Weronika O. kl. VI A 9 listopada 2017 roku na sali gimnastycznej odbył się apel z okazji Święta Niepodległości, które przypada 11 listopada. Apel rozpoczął się o godzinie 9:45 odśpiewaniem „Mazurka Dąbrowskiego”. Większość uczniów miała przypięty do stroju galowego kotylion w barwach biało-czerwonych. Klasy IV, V, VI i VII śpiewały pieśni patriotyczne, między innymi: „Rotę” oraz „My Pierwsza Brygada”.
                Święto Niepodległości jest bardzo ważnym świętem dla Polaków, ponieważ Polska odzyskała niepodległość po 123 latach.

Kacper A. kl. V b


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza