Łączna liczba wyświetleń

środa, 27 września 2017

Wycieczka klas piątych do Supraśla i Świętej Wody         Dnia 27.09.2017 r. klasy V wybrały się na wycieczkę m. in. do Supraśla. W tym mieście byliśmy w przepięknym muzeum ikon. Zobaczyliśmy tam różne ikony prawosławne i katolickie. Po zwiedzaniu wybraliśmy się na warsztaty plastyczne. Pisaliśmy tam ikony na deskach, które były zabezpieczone gipsem, a do koloru używaliśmy pigmentu i kurzych żółtek. Następnie pojechaliśmy na ognisko do Świętej Wody. Były tam różne atrakcje i zabawy. Następnie zaszliśmy do kościoła, żeby się pomodlić. Na koniec pojechaliśmy pod szkołę i wszyscy rozeszli się do domów. To była fajna wycieczka i chciałabym jeszcze raz za rok tam pojechać.


                                                               Angelika P. kl. Va

Dnia 27 września klasy piąte pojechały na wycieczkę, która odbyła się w dwóch miastach – Supraślu i w Świętej Wodzie.
Na początku poszliśmy do muzeum ikon w Supraślu. Oglądaliśmy różne ikony; zarówno katolickie, jak i prawosławne. Były bardzo ciekawe i pani nam puściła film o tym, jak ciężką pracę wykonuje osoba malująca taką ikonę. Później poszliśmy malować swoje! Pani dała nam kawałki drewna, zamalowane gipsem (gruzem), żeby deski się nie połamały oraz dała nam nalepki, by nakleić je na drewno. Musieliśmy namalować z pigmentu rozcieńczonego w żółtku z kurzych jajek tło, niebo i łaskę od Boga. Musieliśmy także namalować „ramkę” ziemię.
Następnie pojechaliśmy do Świętej Wody. Mieliśmy tam ognisko i mogliśmy zjeść kiełbaski z niego. Była tam też wielka huśtawka, na której można było się pobujać, plac zabaw oraz boisko do gry w piłkę nożną.
Na sam koniec wycieczki poszliśmy do kościoła odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia, a gdy wróciliśmy pod szkołę, każdy, kto wracał do domu, już mile wspominał spędzony czas razem z przyjaciółmi.

Julia D. kl.5a         27 września 2017 roku klasa 5b wraz z 5a pojechały na wycieczkę do Supraśla oraz Świętej Wody. Wyjechaliśmy około godziny 9:00, a w szkole z powrotem byliśmy około 16:00. W Supraślu odwiedziliśmy Muzeum Ikon. Pisaliśmy tam ikony i zwiedzaliśmy część muzealną. Następnie pojechaliśmy na ognisko do Świętej Wody (można było tam też pograć w piłkę nożną i pobawić się na placu zabaw). Przed samym powrotem do Białegostoku zaszliśmy do kościoła pomodlić się.
Takie wyjazdy zawsze mi się podobają. 😊


Kacper A. kl. V B

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza