Łączna liczba wyświetleń

sobota, 12 listopada 2016

Bieg Niepodległości

      Dnia 10.11.2016.r o 9:45 wybrane pięć osób z klasy udało się na zawody sportowe. Biegi odbyły się przy gimnazjum nr 6.
     Po dotarciu na miejsce poszliśmy zdjąć kurtki i zmienić buty do szatni. Właściwie to nie była szatnia lecz siłownia.
      Następnie kibicowaliśmy naszym młodszym kolegom na sali gimnastycznej. Po godzinie odbyły się nasze biegi.
Ubraliśmy się ponownie i wyszliśmy na podwórko.Na początku rozgrzaliśmy się. Biegaliśmy po ulicy. Pan podzielił nas na dwie drużyny na chłopców i dziewczynki. Długość biegu wynosiła 400 m. Wszyscy dobiegliśmy do mety i każdy uczestnik dostał srebrny medal, batonika i smycz.
       Wszyscy byliśmy bardzo zmęczeni.
    Ponownie weszliśmy do gimnazjum i poszliśmy znowu na sale gimnastyczną i kibicowaliśmy młodszym kolegom. Zajęli trzecie miejsce, to sukces bo naprawdę było bardzo dużo szkół.
       Wróciliśmy piechotą do szkoły o 13:25. Byłam z siebie bardzo dumna i bardzo mi się podobało. Nigdy tego nie zapomnę, że biegłam w taką pogodę.

Amelka W. kl. IV a
         10 listopada 2016 r. w Publicznym Gimnazjum nr 6  w Białymstoku odbyły się Biegi Niepodległości. O godzinie 11.00 rozpoczęła się ceremonia otwarcia biegów. Pan prezydent Tadeusz Truskolaski odwiedził w tym dniu organizatorów i uczestników biegów. 
               IV klasy biegły na 300 m. Trasa przebiegała po ulicy przy gimnazjum. Zimowa pogoda nie ułatwiała nam zadania... Było ciężko, ale daliśmy radę! Każdy uczestnik z klasy IV A i IV B ukończył wyścig. Dostaliśmy pamiątkowe medale, a III klasy z naszej szkoły otrzymały puchar za zajęcie III miejsca w lekkiej atletyce. GRATULUJĘ ZWYCIĘZCOM i cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tych zawodach. 

Oliwier P. kl. IV B


 Dnia 10 listopada 2016 r. przy Gimnazjum Publicznym nr 6 w Białymstoku odbył się XVI Bieg Niepodległości. W tych zawodach oprócz dzieci z innych szkół brali udział również   uczniowie naszej szkoły, klasy 3-6. Z naszej klasy uczestniczyło 7 osób, szkoda, że tak mało.
           Na tę uroczystość organizatorzy zaprosili znanych sportowców, np.: złotą medalistkę Mistrzostw Świata w skoku wzwyż Kamilę Lićwinko oraz brązowego medalistę Igrzysk Olimpijskich w konkursie rzutu młotem Wojciecha Nowickiego. Nie zabrakło też prezydenta naszego miasta Tadeusza Truskolaskiego, który zabrał głos podczas uroczystości.
           Warunki pogodowe były dość trudne. Nie padał deszcz ani śnieg, ale duża warstwa białego puchu utrudniała nam biegi.
            Każdy bieg podzielony był na grupy wiekowe, np.: roczniki 2006-2007, czyli uczniowie klas 3 i 4 musieli przebiec 400 m. Roczniki 2004-2005, klasy 5 i 6 pokonywały dystans 600 m. Wszystkim udało się dobiec na metę. Zająłem trzecie miejsce w wyścigu. Nagrodą dla wszystkich uczestników biegu były medale oraz drobne upominki, np.: balon, batonik i opaska odblaskowa, która miała barwy biało-czerwone, tak jak nasza flaga narodowa.
           Na koniec tej części uroczystości były zdjęcia pamiątkowe. Ta olimpiada bardzo mi się podobała. Mieliśmy okazję sprawdzić się jako sportowcy, a także spotkać znanych ludzi oraz poznać nowych kolegów. Jeśli za rok będzie organizowana taka uroczystość, to na pewno wezmę w niej udział.Maciej P. kl. IV B

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza