Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 1 października 2019

XX Jubileuszowy Koncert Pamięci „Po co to było?”

Pamiętamy…

17 września 2019 r. w Pałacu Branickich odbył się XX Jubileuszowy Koncert Pamięci „Po co to było?” przygotowany przez panią Monikę Markowską, panią Anetę Kaliściak (nauczyciela I LO w Białymstoku), panią Beatę Jatel, panią Dorotę Skorupską, panią Małgorzatę Woroszyło, panią Bożenę Winconek, panią Barbarę Białowieżec, panią Martę Wilczko, pana Kamila Komorowskiego. Koncert upamiętniał wydarzenia września 1939r.
Uroczystość rozpoczęła się o godz. 12.00. Usłyszeliśmy syreny. Przypominały nam one o rocznicy i o tym, że tyle osób zginęło za wolną Polskę.
Następnie moi koledzy i koleżanki z kl. V c odśpiewali hymn przygotowany pod kierunkiem pani Bożena Winconek do akompaniamentu pani Doroty Skorupskiej.
Dominika Ostrowska z kl. V c i uczeń I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku poprowadzili Koncert Pamięci, podczas którego zaprezentowali się wokaliści, instrumentaliści i recytatorzy z całego województwa. Naszą szkołę reprezentowali: Marysia Gierałtowska z kl. V c, która recytowała wiersz Leopolda Staffa, Natalia Białobrzeska – interpretująca własny wiersz i zespół wokalny w składzie: Zuzanna Obuchowska, Julia Wesołowska, Jakub kozłowski i Jakub Walenciej w piosence „Idą leśni”.
Na koniec zostały wręczone podziękowania i zrobione wspólne zdjęcie.
Było to bardzo ciekawe przeżycie i ważne dla nas.17 września to bardzo ważna data dla Polaków i trzeba o niej pamiętać.

Laura Włosińska, kl. V c


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza