Łączna liczba wyświetleń

środa, 9 października 2019

BFL, czyli… Bardzo Fajna Lekcja
28 września 2019 roku uczniowie klas V Szkoły Podstawowej numer 16 w Białymstoku uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych z cyklu „Lekcja w kinie” i obejrzeli film „BFG”.
Na początku uczniowie zebrali się przed szkołą. Następnie pojechali autokarem do Wydziału Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu w Białymstoku i zajęli miejsca w Sali Konferencyjnej im. Janusza Korczaka. Aktorka dubbingowa zaprezentowała zebranym wykład o gatunkach filmowych tj.: western, film przygodowy, science fiction, fantasy, musical, kryminał, film detektywistyczny i komedia. W dalszej części zebrani obejrzeli film „Bardzo Fajny Gigant” jako przykład filmu fantasy. Po warsztatach uczniowie autokarem wrócili do szkoły.
Moim zdaniem wycieczka była bardzo ciekawa, ponieważ uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawych informacji na temat filmu. Ponadto zaprezentowany film był bardzo pouczający i pokazał, że prawdziwych przyjaciół można znaleźć wszędzie wbrew różnym przeciwnościom. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś weźmiemy udział w takiej lekcji.

Antoni Jaworski, kl. V c

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza