Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 8 października 2019

Wycieczka zawodoznawcza VI b i V a do Bobrownik


3.10.2019 r. z moją klasą VI b oraz klasą V a pojechaliśmy na wycieczkę zawodoznawczą do Straży Granicznej w Bobrownikach.
Na początku funkcjonariusz przedstawił się i opowiedział o swoim zawodzie. Dowiedzieliśmy się m.in., że Straż Graniczna ma obowiązek chronić naszych granic na lądzie i wodzie oraz zapobiegać i przeciwdziałać nielegalnemu przekraczaniu granicy.
Następnie funkcjonariusz włączył nam film o jego zawodzie. Było to bardzo ciekawe! Później zostaliśmy oprowadzeni po oddziale Straży Granicznej. Widzieliśmy proces przepuszczenia obcokrajowców przez granicę i poznaliśmy obowiązki komendanta, który ma trudne zadanie, a jego praca trwa nawet cały dzień.
Interesującym momentem była  prezentacja broni. Każdy funkcjonariusz ma przypisaną broń za pomocą numeru. Pan przewodnik powiedział nam, że musi pamiętać go lepiej niż własną datę urodzenia. Pan Mariusz, który służy w Straży Granicznej jako technik kryminalistyki pokazał nam swoje miejsce pracy. Szokujące były dla nas zdjęcia podrobionych banknotów.
Byliśmy również w więzieniu. Straż Graniczna ma obowiązek zapewnienia miejsca do spania, jedzenia oraz suchych ubrań dla osób zatrzymanych na granicy.
Pod koniec zobaczyliśmy pokaz psów. Potrafiły one  znaleźć ukryte narkotyki tylko za pomocą węchu! Na zakończenie pojechaliśmy na ognisko piec kiełbaski w radosnej atmosferze.
Podobała mi się ta wycieczka, ponieważ wiele się dowiedziałam. Dzięki takim wyjazdom można poszerzać swoją wiedzę.
Melania VI b

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza