Łączna liczba wyświetleń

środa, 22 lutego 2017

Ważne rozmowy o emocjach w kl. IV b

Dnia 22.02.2017 r.  przyszła do naszej klasy pani Joanna Ostaszewska – Samojło – pedagog szkolny.
         Najpierw Pani Asia dała nam karteczki, na których  mieliśmy napisać uczucia najczęściej przez nas odczuwane. Później narysowała na tablicy ludzika, który wyglądał jak ludzik piernikowy i obok napisała „RADOŚĆ”. Mieliśmy za zadanie dorysować: oczy, buzię itd. Potem był ludzik z napisem „Złość” . Było bardzo ciekawie.
Aleksandra D. kl. IV b

         Na  godzinie wychowawczej 22 lutego naszą klasę – IV b –  odwiedziła Pani pedagog Joanna Ostaszewska - Samojło. Przygotowała nam temat o emocjach.
Rozmawialiśmy o tym, jakie emocje towarzyszą nam każdego dnia. Okazało się, że dla większości klasy - radość. Zaproponowała nam  grę, w której mieliśmy za zadanie przedstawić i odgadnąć emocje. Kolejnym zadaniem było narysowanie na ludziku jakiegoś elementu, który świadczyłby o tym, że jest on radosny. Na drugiej tablicy też był ludek, ale w złym humorze. Tu dorysowywaliśmy oznaki „złego humoru”.
         To spotkanie było bardzo interesujące. Dowiedziałam się, jak ważne jest okazywanie emocji w codziennym życiu.

Martyna G. kl. IV b
         Dzisiaj klasę 4B odwiedziła pani pedagog. Poprowadziła spotkanie o emocjach.
         Na początek dała nam kartki do napisania emocji, które najczęściej nam towarzyszą. Następnie  wywoływała uczniów, aby odegrali jedną z wcześniej napisanych emocji. Kiedy skończyliśmy, pani pedagog poprosiła nas, abyśmy zaznaczyli na naszych karteczkach, które emocje są złe, a które dobre. Również wytłumaczyła nam, że tak naprawdę żadna emocja nie jest do końca zła. Później narysowała na tablicy pewnego człowieczka, na którym mieliśmy po kolei dorysować elementy jego ciała odpowiadające odpowiedniej emocji.
         Spotkanie było całkiem ciekawe. Mogłem się z niego dużo dowiedzieć. Chciałbym, aby pani pedagog odwiedzała nas częściej.

Szymon J. kl. IV b

         Dziś klasę 4B odwiedziła pani Joanna Ostaszewska-Samojło – pedagog szkolny. Na początku wypisywaliśmy na kartkach uczucia, z którymi mieliśmy do czynienia. Następnie na tablicy narysowała dwoje ludzi, nad jednym rysunkiem umieściła napis „radość”, a nad drugim napis „złość”. Naszym zadaniem było domalowanie tym postaciom charakterystycznego wyglądu. Na koniec mówiliśmy o tym, co robimy, gdy jesteśmy źli.
          To spotkanie bardzo mi się podobało.

Kacper A. kl. IV b         Dziś do naszej klasy przyszła pani pedagog. Chciała porozmawiać z nami o emocjach. Na początku lekcji  mieliśmy za zadanie napisać, jakie emocje towarzyszą nam każdego dnia. Ja napisałam dużo emocji. Były to: radość, smutek, złość, żal, rozczarowanie, zmęczenie, strach, spokój, zazdrość  i miłość.  Później pani  zapytała nas ,,Co to są emocje?’’. Nasza klasa powiedziała, że emocje to uczucia, które  towarzyszą nam każdego dnia.  Moim zdaniem, to była interesująca lekcja.

Emilia G. kl. IV BBrak komentarzy:

Publikowanie komentarza