Łączna liczba wyświetleń

środa, 6 czerwca 2018

Zaproszony gość czyta w V b


6.06.2018 roku w związku z akcją ,,Cała Polska Czyta Dzieciom'' odwiedziła nas mama jednej z uczennic. Przedstawiła nam dwie różne książki tej samej autorki Marii Krasowskiej: ,,Tarapaty'' w formie papierowej oraz ,,Bandę niematerialnych szaleńców'', której nie można znaleźć jeszcze w księgarniach. Jest ona dostępna tylko w formie e-booka. Klasę bardziej zaciekawił drugi egzemplarz. Lektura opowiadała  o 14-letnim chłopcu, który ciągle zmieniał miejsce zamieszkania, ponieważ jego rodzice składali kości dinozaurów. Byli oni wzywani do różnych państw, aby tam pracować nad badaniami. Danny, bo tak miał na imię chłopak, był jedynakiem. Nie znosił nudy i  guwernantek. Każda z opiekunek zwalniała się z posady z powodu złego zachowania Dannego. W związku z tym rodzice postanowili wysłać chłopca do wujostwa i pięciu kuzynek, którzy mieszkali w Warszawie. Pewnego dnia, kiedy chłopiec został sam w domu, spotkał kogoś niezwykłego. A kogo?... Przeczytajcie książkę, a sami się dowiecie.
Wiktoria kl. V b


Trwa Białostocki Tydzień Czytania. Z tej okazji p. Emilia przyszła do naszej klasy, aby nam poczytać. Przygotowała ciekawe książki, czyli „Tarapaty” oraz „Bandę niematerialnych szaleńców" autorstwa Marii Krasowskiej. Druga propozycja, którą wybraliśmy, miała formę e-booka, ponieważ nie jest dostępna w formie papierowej.
          Opowiada ona o chłopcu Dannym, którego rodzice zajmują się badaniem skamieniałych dinozaurów, przez co ciągle się przeprowadzają. Chłopiec nie lubi guwernantek, więc  musi się przeprowadzić do wujka, gdzie odkrywa pewną tajemnicę...
           Na koniec spotkania podziękowaliśmy pani Emilii za miłe spotkanie i dostaliśmy pyszne cukierki.
           Ta książka bardzo mi się spodobała, na pewno gdy pojawi się  w sklepach, od razu ją kupię i przeczytam. Lektura zainteresowała nie tylko mnie, ale również całą klasę :)
Joanna kl. V b

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza