Łączna liczba wyświetleń

piątek, 23 lutego 2018

Apel "Spraw, aby dzieci z Syrii przetrwały zimę"


         22.02.2018 r. w Szkole Podstawowej nr 16 w Białymstoku na sali gimnastycznej, podczas dwóch godzin lekcyjnych, odbyły się apele. Dotyczyły one trudnej sytuacji Syryjczyków,  zwłaszcza tych młodszych oraz dzieci. Uczennice z klasy VI A, które biorą udział w projekcie ,,Destination imagination” same przygotowały scenariusz, stroje, rekwizyty i scenografię potrzebne do przedstawienia. Podczas apelu zostały wykorzystane też filmy organizacji UNICEF, której pomaga nasza szkoła.
         W spektaklu pokazano, jaka jest sytuacja dzieci z Syrii, jak ciężko jest im przetrwać wojnę bez schronienia ani żywności. Z pewnością potrzebują oni naszej pomocy. Przedstawienie było bardzo poruszające.
Julia A., kl. VI a
22 lutego w  naszej szkole odbył się apel związany z realizacją projektu UNICEF „Pomóż dzieciom z Syrii przetrwać zimę”. Przygotowali go uczniowie z klasy VI a, V b, I b i III a pod okiem swoich wychowawczyń.
Spektakl przygotowaliśmy z  dużym zaangażowaniem. Musieliśmy wybrać ubrania,  zaplanować, scenografię, wymyślić scenariusz i sami, choć odrobinę, upodobnić się do Syryjczyków, by być bardziej wiarygodnymi.  Przedstawienie miało za zadanie przybliżyć sytuację, która panuje w Syrii. W jak trudnych warunkach muszą żyć ludzie w tym kraju.
Mam nadzieję, że nigdy taka tragedia nie wydarzy się w naszym kraju.

                                                                                            Martyna G., kl. V bPodczas apelu została przedstawiona  krótka scenka opowiadająca o młodych wolontariuszach pomagających w Syrii. Dzieci zorganizowały zbiórkę pieniędzy i ubrań, a potem osobiście doręczyły ciepłe koce i zimowe ubrania dzieciom. Wyświetlane były również krótkie filmiki nagrane przez wolontariuszy UNICEFU przedstawiające między innymi dziewczynkę, która podczas strasznej wojny trwającej w Syrii straciła nogę, lecz pokonywała wszystkie przeciwności losu i dalej grała w piłkę nożną oraz o dziewczynce znalezionej w gruzach bloku. Wszyscy bardzo wzruszyli się filmikami o dzieciach mieszkających w Syrii. Wiele osób bardzo przejęło się losem rówieśników. Po apelu każdy mógł wesprzeć całą akcję. Uroczystość w całości została przygotowana przez uczniów klasy 6 A, 5 B oraz 1B i 3 A. Apel uświadomił nam, jak ważne jest cieszenie się tym, co mamy.
Oliwia B., kl. V b22.02.2018 r. w naszej szkole o godzinie 9:45 na sali gimnastycznej odbył się apel w celu zapoznania uczniów z akcją UNICEF pt. ,,Pomóż dzieciom z Syrii przetrwać zimę''. Uczniowie  kilku klas, bez pomocy nauczyciela, przygotowali ciekawe przedstawienie. Spektakl ukazywał, jak do Syrii wybrały się dzieci - wolontariusze w celu przekazania potrzebnych rzeczy. Wszyscy aktorzy zaśpiewali piosenkę „Pomagajmy” ułożoną do znanej melodii.
Na koniec Pani Dyrektor wygłosiła przemówienie  i nauczyciele rozdali nagrody za konkursy. Bardzo mi się podobało to przedstawienie.
Kacper, kl. VI b

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza