Łączna liczba wyświetleń

środa, 6 grudnia 2017

Wyjazd do papugarni klasy IV b

         5 grudnia 2017 r. z okazji Mikołajek razem klasą wyjechaliśmy do papugarni. Oglądaliśmy i karmiliśmy wiele kolorowych papug.
         Po wejściu do budynku zobaczyliśmy ścianę z różnymi gatunkami ptaków, na której wisiały m.in. zdjęcia ary żółtoskrzydłej, kakadu białej, amazonki, aleksandretty i papużek falistych. Zanim mogliśmy karmić te zwierzęta, musieliśmy umyć i zdezynfekować ręce oraz założyć ochraniacze na buty. Pani uprzedziła nas, że błyskotki przyciągają papugi, więc na wyjazd należy zdjąć wszelkie kolczyki, wisiorki i nie nakładać świecących ciuchów.
Papugi mają do dyspozycji ogromną przestrzeń, sporo gałęzi, roślin, a odwiedzający mogą je karmić i fotografować. Ogromną atrakcją jest możliwość karmienia ptaków. To właśnie zachęca papugi, aby usiadły  na ramię albo rękę.
Pierwsza papuga, która usiadła na mnie, zamiast karmy, zaczęła gryźć moje włosy. Moja koleżanka miała papużkę, która brała po jednym ziarenku i uciekała na gałązkę. Niektórym udało się złapać większe papugi, ale ar nie wolno było łapać ani nawet karmić, ponieważ były ogromne, a swoimi wielkimi dziobami mogły wyrządzić krzywdę.
         Papugarnia to świetne miejsce na miłe, pouczające i przyjemne spędzenie czasu. Bardzo podobała nam się wycieczka, ponieważ mogliśmy lepiej poznać te egzotyczne ptaki. Wspomnienia z wyjazdu zostaną z nami na długo.

Oliwia K. kl. IV b

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza