Łączna liczba wyświetleń

wtorek, 13 czerwca 2017

Wycieczka IV A i III B

Dnia 13 czerwca (wtorek) klasa 3b i 4a pojechały na wycieczkę do Suwalskiego Parku Krajobrazowego i do Wigierskiego parku Narodowego. Najpierw dojechaliśmy do dawnego Klasztoru Kamedułów. Kleryk Łukasz oprowadził nas po kościele i katakumbach, w których były groby zmarłych zakonników. Następnie przewodnik pokazała nam pokoje, w których zatrzymał się Papież Jan Paweł II podczas swojej wizyty w roku 1999. 
Potem pojechaliśmy do muzeum, które najpierw zwiedzaliśmy, a potem odbyła się w nim lekcja tematyczna na temat bobra. Po zwiedzaniu klasztoru oraz muzeum pojechaliśmy na pyszny obiad do restauracji „Pod Jelonkiem”. Po obiedzie wspinaliśmy się na Górę Cisową, która ma miano Polskiej Fudżijamy. Pojechaliśmy potem do punktu widokowego, gdzie robione były zdjęcia do filmu „ Pan Tadeusz”. Kiedy skończyliśmy oglądać widoki, odwiedziliśmy Głazowisko Bachnowo. W tym właśnie miejscu oglądaliśmy głazy jeszcze z epoki lodowcowej. 
Pod koniec zwiedziliśmy wiadukt kolejowy w Stańczykach. Wycieczka zakończył się powrotem pod naszą szkołę o godzinie 20.30. 
Podsumowując mogę śmiało stwierdzić, że wycieczka była udana. 😊

Hanna K. kl. 4a

\

Dnia 13 czerwca nasza klasa razem z klasą 3B była na wycieczce w Wigierskim Parku Narodowym. Bardzo podobało mi się wejście na górę Cisową, z której podziwiać było można piękne widoki. Podobał mi się też Klasztor Kamedułów i opowieści o mnichach. Chwilę grozy przeżyłam, gdy zeszliśmy do podziemi klasztoru, gdzie były grobowce ze szczątkami zakonników. Pogoda nam nie dopisała, ale było super i chętnie bym pojechała jeszcze raz na podobną wycieczkę.

Maria B. kl.4a

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza