Łączna liczba wyświetleń

poniedziałek, 19 września 2016

Sprzątanie Świata

       

        Co roku w Polsce, w trzecim tygodniu września odbywa się „Sprzątanie świata”. Nasza szkoła też uczestniczy w tej akcji. W tym roku 14 września klasy 1-3 sprzątały na terenie szkoły i w jej okolicach, a klasy 4-6 na pobliskich ulicach.
      Wszyscy mieliśmy wielką frajdę. Nasze panie wychowawczynie rozdały nam rękawiczki, a niektórzy otrzymali worki. My - klasa 4 b - sprzątaliśmy przy ul. Produkcyjnej.
        Akcja zakończyła się sukcesem, ponieważ zebraliśmy mało śmieci, co pokazało nam, że ludzie coraz bardziej troszczą się o Ziemię.
     „Sprzątanie świata” to nie tylko zabawa, ale także nauka - jak dbać o naszą planetę, jak segregować śmieci i co robić, żeby tych śmieci było jak najmniej.
          Zachęcamy innych, aby przyłączyli  się do akcji i dbali o środowisko, które nas otacza.

Amelia J., Iza N., Oliwia S. z kl. IV B
          14 września 2016 r. wybraliśmy się na łąkę, aby sprzątać w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Sprzątanie Świata''. Nasza wychowawczyni rozdała nam plastikowe rękawiczki oraz czarne i żółte worki. Kiedy byliśmy gotowi, wyruszyliśmy sprzątać. Szliśmy ul. Strażacką i ul. Produkcyjną, a gdy byliśmy za przedszkolem, skręciliśmy w prawo.
          Droga ciągnęła się bez granic. Była prosta i długa, a wszędzie było dużo śmieci, również na łące. Worki coraz szybciej się napełniały. Najczęściej trafiały się nam papierki po batonach, szklane i plastikowe butelki. Mieliśmy około dziesięciu worków i wszystkie zostały zapełnione. Oprócz śmieci znaleźliśmy również trochę innych rzeczy takich jak: cegły, opony, wiadro i dużo folii. Staraliśmy się uważnie patrzeć, jakie śmieci wrzucamy do poszczególnych worków. Niektórym nie wychodziło to idealnie, ale i tak próbowali…
          Cieszymy się, że ludzie pomagają światu. Jesteśmy z tego dumni.

Zuzanna O., Maja C., Kacper B., Marcin W. z kl. V B, Aleksandra L. z V A
Zapraszamy do odwiedzenia bloga "Tropiciele przyrody". 


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza