Łączna liczba wyświetleń

czwartek, 19 grudnia 2019

BTL - "Opowieść wigilijna"

            19.12.2019 roku klasy VII a i VII b pojechały na wycieczkę do Białostockiego Teatru Lalek  na spektakl pt. „Opowieść wigilijna”.
Nasze wyjście do teatru bardzo wpasowało się w klimat przedświąteczny. Przedstawienie zostało przygotowane na podstawie książki Karola Dickensa pt.„Opowieść wigilijna”.  Opowiadało ono o skąpcu – Ebenezerze, który nienawidził świąt Bożego Narodzenia.  Nawet nie chciał przyjąć zaproszenia na świąteczną kolację od swojego siostrzeńca, gdy ten przychodził do niego co roku z tą samą propozycją. Jak u każdego człowieka - nigdy nie jest za późno na zmianę. Scrooge tego dokonał i to w ciągu jednej nocy. W jaki sposób to zrobił? Przekonajcie się sami - zobaczcie sztukę lub przeczytajcie książkę.
            Bardzo podobała mi się scenografia jak i stroje aktorów. Nie można też zapomnieć o grze  świateł i muzyce, która budowała odpowiedni nastrój. Wspaniałym rozwiązaniem był także teatr cieni i lalki, które były równie wspaniałymi aktorami. Gorąco polecam inscenizację „Opowieść wigilijna” w naszym białostockim teatrze.
             Wycieczkę uważam za udaną!
Martyna Gierałtowska, VII b

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza