Łączna liczba wyświetleń

piątek, 3 listopada 2017

Tydzień Języków Obcych

We wtorek 31 października zakończył się Tydzień Języków Obcych, który rozpoczął się 25 października. W tym tygodniu dzieci były ubrane w różnokolorowe bluzy, bluzki, spodnie i dodatki, np. opaski i bransoletki. Na korytarzu pojawiły się flagi państw (w tym również flaga Polski). 


W piątek 27.10.2017 na 4. godzinie lekcyjnej został zorganizowany konkurs wiedzy o innych krajach „Poliglota”. Udział brali przedstawiciele klas piątych i szóstych.  Głównym zadaniem uczestników tego konkursu było wykazanie się  znajomością różnych języków oraz tłumaczenie wyrazów.
            W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych jest bardzo przydatna. :-)
Kacper A. kl. V B


         Podczas Tygodnia Języków Obcych w szkole zorganizowano wiele ciekawych atrakcji.
     Nauczyciele wywiesili przysłowia po angielsku, które można było przetłumaczyć. Każdego dnia uczniowie ubierali się na inny kolor symbolizujący kraj anglojęzyczny. Na ścianach wywieszono plakaty o różnych państwach, które robili uczniowie. Odbył się też kiermasz.
         Zorganizowano także Turniej Języków Obcych „Poliglota”.
 Wzięli w nim udział uczniowie czterech klas: V A, V B, VI A i VI B. Było kilka konkurencji: dopasowywanie flag do państw, rozpoznawanie miejsc na świecie, literowanie i odgadywanie języków, co okazało się trudne. Wygrała klasa VI a.  
         Ten tydzień był bardzo ciekawy. Mam nadzieję, że będzie również za rok.Weronika O. kl. VI a


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza