Łączna liczba wyświetleń

piątek, 21 kwietnia 2017

Klasy czwarte na Międzynarodowych Targach Książki

     21 kwietnia 2017 r. klasy 4 a i 4 b pojechały do Opery na Międzynarodowe Targi Książki. Na początku mieliśmy spotkanie z pisarką, panią Joanną Olech. Jest to autorka ,,Dynastii Miziołków” – lektury, którą teraz omawiamy. Po prezentacji mogliśmy zadawać  pytania. Dużo  dowiedziałam się o życiu pisarki i jej zainteresowaniach.
         Następnie pani Joanna wybrała trzy osoby do quizu na jej temat. Na zakończenie spotkania opowiadała o swoich książkach miedzy innymi ,,Dynastii Miziołków” i ,,Trudnych słówkach”.  Okazało się, że  historia Miziołków jest  prawdziwa. Opowiada o  rodzinie i znajomych autorki.
         Na koniec mieliśmy czas na kupienie książek. Był duży wybór. Ja wybrałam książkę kulinarną, którą sprezentowałam mamie. Bardzo się ucieszyła.
         Było to bardzo ciekawe spotkanie. Mam nadzieję, że pojedziemy tam za rok.

Martina Sz. kl. IV b


21.04.2017 roku rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Książki w Operze i Filharmonii Podlaskiej. Klasa IVa i IVb miały spotkanie z pisarką oraz ilustratorką Joanna Olech. Autorka książek napisała między innymi „Dynastię Miziołków”- lekturę, którą ostatnio omawialiśmy. Spotkanie prowadził Grzegorz Kasdepke - pisarz pochodzący z  Białegostoku. Podczas spotkania były konkursy z nagrodami. Pani Joanna Olech jest bardzo pomysłowa. Chcąc wyłonić trzy osoby do konkursu, strzelała z procy cukierkami. Ten, kto je złapał wchodził na scenę i mógł wziąć udział w zabawie. Pierwsza konkurencja polegała na quizie dotyczącym pisarki. Druga była bardzo kreatywna, ponieważ należało wymyśleć bajkę o smoku, w czasie gdy pani Olech rysowała postać: uśmiechniętego, zdziwionego i złego zwierzęcia.
            To spotkanie bardzo mi się podobało, ponieważ  miło jest spotkać tak wesołą i optymistyczną osobę. Cieszę się, że w naszym mieście już od 6 lat odbywa się tak wspaniałe wydarzenie.

Martyna G. kl. IV b

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza