Łączna liczba wyświetleń

piątek, 23 grudnia 2016

Tydzień języka angielskiego

 19.12.2016 r. odbył się turniej języków obcych. Uczestniczyły w nim klasy 5 a i 5 b oraz 6 a i 6 b. Konkurs miał na celu sprawdzenie umiejętności językowych uczniów.
       Było 6 różnych rund. Drużyny były 3- osobowe Na początku uczestnicy dostali puzzle do ułożenia. Potem musieli powiedzieć 5 wyrazów po angielsku związanych z  ilustracją. Następnie odbyła się konkurencja zatytułowana "Poliglota". Uczniowie musieli odgadnąć wylosowane wyrazy, w jakim są  języku, przeczytać je oraz odgadnąć, co one oznaczają. Trzecia konkurencja okazała się najtrudniejsza. Trzeba było w niej dopasować imiona do zdjęć królewskiej rodziny brytyjskiej, a ułożone komplety zamienić w drzewo genealogiczne. Śpiewanie, czyli 4 runda, okazała się najprzyjemniejsza i najłatwiejsza. Śpiewano do melodii ”Old  McDonald”. Przedostatnim zadaniem uczniów był łamaniec językowy. Drużyny czytały tekst.. Dwa wersety w każdym zespole były takie same. Dla wszystkich zadanie poszło znakomicie. Ostania, 6 runda to Prawda/Fałsz. Na stoliku każdej klasy leżały kartki:  czerwona(fałsz)i zielona(prawda). Pani Agnieszka czytała po angielsku zdania  o świętach Bożego Narodzenie w krajach anglojęzycznych. Uczniowie mieli za zadanie podnieść karteczkę z odpowiednim kolorem. Większość odpowiedzi uczniów klas 5-6 były poprawna.
       Widownia bardzo wspomagała klasy w konkurencjach. Podobał nam się ten konkurs. Podczas niego można  było się  dowiedzieć wielu  nowych, ciekawych informacji.

Zuzanna O. i Joanna K. kl. V b21.12.2016 r.  uczestniczyliśmy w wydarzeniu zatytułowanym Singing around The Christmas  Tree, czyli śpiewaliśmy kolędy po angielsku!Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza